Kripto Haber

Mastercard, Kripto Para Birimleri ile Ödeme Alacak

Pinterest LinkedIn Tumblr

Mastercard, Kripto Para Birimleri ile Ödeme Alacak

Mastercard, 2021 yılında işletmelerin kripto para ile ödeme almaları adına bir sistem entegre etmeye başladı.

2021 yılında bazı kripto para birimleri ile işbirliği içinde olmayı hedefleyen kredi kartı devi MasterCard, bu kapsamda çalışmalar yaptığını açıkladı. Mastercard tarafından gerçekleştirilen açıklama, Elon Musk’un CEO’luğunu yaptığı Tesla’nın Bitcoin biriminden 1,5 milyar dolarlık satın alımının birkaç gün sonrasında geldi.

Müşterilerine kripto para birimlerini bozdurmadan da ödeme yapmasını hedefleyen MasterCard, bu kapsamda önemli hamleler yapmayı planlıyor. Aktarılan bilgilere göre kredi kartı devinin, alışveriş yapanlar ve traderlar adına daha kolay bir dünya yaratmasının önünü açmayı hedeflediği belirtildi. Böylelikle dijital varlıkların değerini de ortaya koyacak olan MasterCard, bu varlıklara ilgi gösteren müşteri kitlesini de genişletmeye katkı sağlayabilir.

Mastercard tarafından yapılan açıklamada, tüm dijital varlıkların bahsi geçen ödeme sistemine dahil edilmeyeceği belirtilirken, halihazırda dolaşımda bulunan yüzlerce dijital varlığın sadece bir kısmının entegrasyona ekleneceği vurgulandı.

Write A Comment